JOGATERAPIJA

Nodarbībās tiek ņemtas vērā stājas problēmas, mugurkaula patoloģijas (diska protrūzijas un trūces), kakla un jostas daļas osteohondroze, plakanā pēda, locītavu saslimšanas (artrīti un artrozes).
Jogaterapiju var definēt kā slimību ārstēšanu ar jogas prakses palīdzību. Jogaterapija kā patstavīga disciplīna (joga-čikitsa) eksistēja jau viduslaiku Indijā.
Pašlaik visvairāk izpētīta un pieprasīta ir hatha-jogaterapija, kura kā ārstniecības faktorus izmanto dažāda tipa fiziskus vingrinājumus – dinamiskus (vjajamas un vinjasas), statiskus (asanas) un elpošanas (pranajamas).
Parasti jogaterapijas nodarbību intensitāte ir zema un ir piemērota cilvēkiem ar vāju fizisku sagatavotību un ar veselības problēmām. Nodarbību pamatā ir medicīniska pieeja. Nodarbību tēmas var būt dažādas. Piemēram, jostas daļa, kakla daļa, pēdas, varikozes profilakse, elpošanas sistēma un diafragma, reproduktīvā sistēma u.c.

Mugurkaula jogaterapija.
Nodarbību programma domāta cilvēkiem, kam ir tādas problēmas ar muguru, kā osteohondroze, skolioze, palielināta lordoze, kifoze, un tiem, kuri grib uzlabot stāju, sniegt sev pirmo palīdzību sāpju vai muguras pārslodzes gadījumā. Programmas pamatā ir pozas (un to variācijas), kuras optimāli iedarbojas uz vājām vietām un noņem sasprindzinājumu no mugurkaula. Slodze šajās nodarbībās ir mazāka nekā vispārējās prakses nodarbībās.

Made on
Tilda